در رابطه با آشنایی با انواع دوزر باید گفت که قبل از هر چیز به معرفی بلدوزر می پردازیم، بلدوزر ها از جمله ماشین های عمرانی هستند که در قسمت جلوی آنها یک بیل و یک تیغه وجود دارد. و بر روی خطوط ریلی و زنجیری حرکت می کند.  در رابطه با آشنایی با انواع دوزر باید گفت که ، معمولا از بلدوزر برای پاکسازی مکان و زمین و یا جابجایی استفاده می شود.

این ماشین های قدرتمند قابلیت فشار آوردن زیاد بر روی زمین و خاک را دارند، این ماشن دارای لاستیک های پهنی است که می تواند فشار وارده بر روی زمینه پخش کرده و کمی از فشار کم کند. بلدوزر ها از جمله ماشین آلاتی هستند که وجود آن ها در صنعت ساخت و ساز و راهسازی بسیار ضروری می باشد. از این ماشین ها در حفاری، تخریب و غیره استفاده می شود. 

برای آشنایی بیشتر با انواع لودر و کاربرد های آن با هلی خودرو همراه شوید .

آشنایی با انواع دوزر

کاربرد بلدوزر ها:

بلدوزر ها در آشنایی با انواع دوزر ،  کاربرد های فراوانی در راه سازی و مشاغل عمرانی دارند و از جمله ماشین آلاتی هستند که در کار عمران و راه سازی باید در دسترس باشند. بلدوزر ها دارای تیغه های متفاوتی  مانند تیغه های S  تیغه های U و تیغه های S-U. می باشند. هر کدام از تیغه های مورد نظر در آشنایی با انواع دوزر  دارای کارایی خاص خود است و در زمان و شرایط خاص خود مورد استفاده قرار میگیرد. عملکرد این تیغه ها بدن صورت است که هم به صورت زاویه دار و هم به صورت کج در حین کار استفاده می شود. 

برای آشنایی با انواع دوزر ، از دیگر ابزار هایی که در بلدوزر ها می توانید مشاهده کنید مانند چاک دهنده ها و ساقه های بلند و پنجه ماندنی هستند که در پشت بلدوزر قرار گرفته اند. از این وسیله زمانی استفاده می شود که بخواهیم در کار کشاورزی و ساختمانی خاک مورد نظر را سست کنیم. 

برای خرید  دامپتراک با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

برای آشنایی با انواع دوزر باید گفت که بلدوزر ها دارای یک شاسی ترکر، کابین، پنجه چاک دهنده در قسمت عقب و انواع تیغه ها نصب شده در قسمت در قسمت جلو هستند. بلدوزر ها هر ساله توسط شرکت های تولید کننده بروزرسانی شده و اجزای تشکیل دهنده آن تغییر داده می شود. در هنگامی که تصمیم به استفاده و تهیه بلدوزر دارید باید نوع زمینی که قرار است بر روی آن کار شود مورد بررسی قرار بگیرد.

در این صورت پس از آشنایی با انواع دوزر می توانید نوع بلدوزر خود را تعیین کنید، در صورتی که شما تخصص در این کار ندارید می توانید از افراد با تجربه در این زمینه کمک بخواهید. بلدوزر ها در انواع مختلف وجودادر در اینجا به انواع بلدوزر اشاره می کنیم:

بلدوزر خزنده یا کراولر

این مدل از بولدوزرها که به آنها بلدوزر کامیونی نیز گفته می شود بیشتر شباهت به تراکتور دارد. این ماشین می تواند موارد سنگین را از مکانی به مکان دیگر جابجا کند. اگر زمین شما ناهموار و نامنظم است می توانید از این بلدوزر استفاده کنید، زیرا قدرت این بلدوزر ها بسیار عالی بوده و کشش بسیار خوبی دارد. برخی از آیین بلدوزر ها دارای خزنده هایی بزرگتر می باشند و برای خرد کردن و پاکسازی زمین های متراکم مناسب می باشند. 

بلدوزر های چرخدار

ابعاد این مدل از بلدوزر ها بزرگتر از بولدوزر های خزنده می باشد دارای چرخ یا تایر است و به وسیله آن می توان مانور بیشتری بر روی زمین داد. این ماشین دارای دارای فرمان هیدرولیک مفصلی است و در محور کوچکتری حرکت می کند. یکی از مزیت های خوبی که برای این نوع از بلدوزر ها وجود دارد این است که به دلیل اینکه از تایر برای حرکت شده شده به راحتی می تواند بر روی زمین های نرم که بسیار حساس است حرکت کند و برعکس بولدوزرهای چرخ زنجیری انعطاف بیشتری در زمان کار دارد. 

در آشنایی با انواع دوزر ، بلدوزر ها با توجه به انواع مختلفی که دارند دارای اجزایی مختلف و متنوع نیز می باشند مثلا تیغه های بکار رفته در بلدوزر ها آنها را از یکدیگر تفکیک کرده است. این تیغ ها در قسمت جلویی بلدوزر ها تعبیه شده است. 

برای خرید لودر چهارچرخ لاستیکی با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

بلدوزر های چرخ لاستیکی دارای فرمانی هیدرولیکی هستند و امکان حرکت در فضا های کوچک را دارند. این نوع از بلدوزر ها مانند بولدوزر های چرخ لاستیکی قدرت مانور بر روی هرگونه خاک با مشخصات مختلف را دارند. 

کاربرد های بولدوزر های چرخ لاستیکی:

  • احداث راه های اولیه در جاده های کوهستانی
  • هل دادن ماشین هایی مانند اسکریپر ها
  • انجام عملیات های خاکی در زمین های شیب دار
  • هموار سازی و پاکسازی سطح زمین
  • جابجایی مدار زیادی خاک
  • استفاده از راه سازی و سد سازی
  • تخریب سازه های قدیمی و فرسوده
  • کندن گودال و پرکردن آن ها
  • برف روبی سنگین
  • انجام عملیات های خاکبرداری، گودبرداری و حفاری

مواردی که مطرح شد از جمله عملیات هایی بودند که توسط بولدوزر های چرخ لاستیکی انجام می شوند. 

انواع تیغه های بولدوزر

تیغه صاف بلدوزر:

در آشنایی با انواع دوزر ؛ این نوع تیغه استفاده رایج دارد و از آن برای زمین های دارای ماسه و خاک و شن استفاده می شود. از این تیغه ها برای تراز کردن سطوح نیز استفاده می شود. 

تیغه معمولی بلدوزر:

به این تیغه ها U-Blade می گویند، به شکل U هستند و برای جابجایی مواد  سبک مانند برف، خاک و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین در آشنایی با انواع دوزر باید گفت که  از این نوع تیغه ها برای پاکسازی گودال ها استفاده میگردد. 

تیغه ترکیبی یا S-U:

همان طور که از نامش پیداست این تیغه ترکیبی از تیغه S و تیغه U می باشد. این تیغه دارای یک انحنای جزئی است و کارایی آن را نسبت به تیغه های صاف تطبیق پذیر تر می کند. تیغه های به شکل یو این قابلیت را دارد تا مقدار بیشتری از موارد را جابجا کند. 

برای آشنایی بیشتر با جدید ترین ماشین آلات کشاورزی با هلی خودرو همراه شوید .

تیغه های زاویه ای یا گوشه ای: این تیغه ها به صورتی طراحی شده اند که از یک طرف به طرف دیگر می چرخد. این قابلیت به اپراتور اجاره می دهد تا موارد را به جای فشار دادن به سمت جلو حرکت دهد. 

تیغه زغال سنگ:

 در آشنایی با انواع دوزر ، این نوع تیغه بلدوزر ها برای عملیات های معدن مورد استفاده قرار میگیرد. این تیغه ها دارای طراحی v  شکل است که به انتقال زغال سنگ کمک میکند. از این تیغه ها برای فضا های بسیار تنگ بسیار کاربردی است. 

تیغه پت:
این مدل از تیغه های بولدوزر با طراحی منحنی امکان برش دادن را به موادی مانند خاک و سنگ امکان پذیر میکند. از این نوع تیغه ها برای لایه برداری استفاده می شود.