برای دستگاه برای تخریب ساختمان باید گفت که تخریب ساختمان نیز از کار هایی است که نیاز به تخصص خاص خود دارد و برای تخریب ساختمان های چند طبقه نمی توان این کار را به وسیله دست انجام داد و این روش به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست، بنابراین بهترین کار این است که به کمک ماشین هایی که مختص به این کار است عمل تخریب انجام شود. انواع ماشین ها و ابزار برای تخریب ساختمان وجود دارد و ما در اینجا به دستگاه برای تخریب ساختمان اشاره کرده و در مورد هر یک توضیح می دهیم: 

دستگاه برای تخریب ساختمان

پتک:

در دستگاه برای تخریب ساختمان ، یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار هایی که در تخریب ساختمان به کار برده می شود پتک می باشد. پتک ها ابزاری هستند که در ابعاد مختلف ساخته شده اند و دارای دسته و ضربه های بسیار محکم می باشد. ابزار پتک دارای وزن های متفاوتی است و در زمانی به کار برده می شود که ساختمانی که قصد تخریب داریم خیلی بزرگ نیست و می خواهیم این کار را به وسیله دست انجام دهیم. 

کلنگ:

در بررسی دستگاه برای تخریب ساختمان باید گفت که کلنگ نیز مانند پتک یکی از ابزار های مهم در تخریب دستی به شمار می رود. این ابزار دارای یک سر فلزی و یک دسته می باشد. البته کلنگ ها دارای دو سر می باشند که یک سر آن نوک تیز است و برای ضربه و تخریب و سر دیگر آن پهن می باشد. کلنگ ها نیز مانند پتک ها دارای انواع مختلف می باشد. 

برای خرید   لودر چرخ لاستیکی  با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

چکش های برقی:

چکش های برقی نیز یکی از ابزارهایی است که برای تخریب ساختمان به کار برده می شود، البته از این ابزار برای تخریب سطح غیر فلزی استفاده می گردد. قدرت این چکش ها با توجه به نوع ساختمانی که قرار است تخریب شود متفاوت است. نیرویی که برای استفاده از این دستگاه برای تخریب ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد از کمپرسور های باد متصل به تراکتور گرفته می شود. 

دستگاه کرگیری:

در دستگاه برای تخریب ساختمان ، در صورتی که شما قصد تخریب سطح بتنی را داشته باشید باید دستگاه کرگیری را اجاره کنید، زیرا تنها این ابزار است که توانایی سوراخ کردن بتن را دارد. 

دریل بتن کن:

این دستگاه یکی از دستگاه های کاربردی در تخریب ساختمان می باشد. برای استفاده بهتر و قدرت بیشتر در این ابزار تخریب از پیستون استفاده می شود. از این دستگاه برای ایجاد سوراخ ای بزرگ استفاده می گردد. جالب است بدانید بر روی این دستگاه انواع قلم ها و مته وجود دارد و با تعویض آن می توانید نوع آنها را انتخاب کنید.

این دستگاه در دستگاه برای تخریب ساختمان  به دو دسته چهار شیار و پنج شیار تقسیم می شود. نوع چهار شیار آن قلم نازک تری دارد، و نسبتا سبک تر هستند. نوع پنج شیار آن دارای قلم های قطورتری می باشد و می تواند ضربه های بسیار شدیدی را به ساختمان وارد کند. در هنگام تهیه این دستگاه باید به قدرت و توان و همچنین نوع مته های آن توجه داشت. 

دیلم:

دیلم یکی از ابزار های بکار رفته در تخریب ساختمان می باشد. با استفاده از دیلم می توان قطعات چوبی که به وسیله میخ به یکدیگر متصل شده است را از هم جدا کرد. 

برای آشنایی بیشتر با فینیشر آسفالت و کاربرد های آنها با هلی خودرو همراه شوید .

شیار زن:

از این نوع ابزار برای ایجاد شیار بر روی دیوار های ساختمان استفاده می گردد. اگر چه در بعضی جاها از قلم و چکش استفاده می شود ولی از شیار زن به دلیل سرعت بالاتری که دارد بیشتر استفاده می شود. همچنین این ابزار قابلیت ایجاد شیار بر روی دیوار های بتنی را دارد. البته این ابزار های تخریب ساختمان اگر چه به صورت الکترونیکی کار می کنند ولی همواره باید برای انجام آن از دست استفاده کرد.  

در کنار ابزار هایی که برای شما نام برده شد که همه به صورت دستی مورد استفاده قرار می گرفتند، ابزار های دیگری نیز وجود دارند که به صورت مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. در اینجا به معرفی چند دستگاه تخریب ساختمان به صورت مکانیکی اشاره می کنیم:

بیل مکانیکی:

حتما بسیاری از شما بیل مکانیکی را دیده اید. بیل مکانیکی از جمله ابزار هایی که کاربرد های فراوانی دارد. با استفاده از بیل مکانیکی  در دستگاه برای تخریب ساختمان میتوان هم عملیات خاکبرداری را انجام داد و هم میتوان به تخریب ساختمان دست زد. بیل های مکانیکی از جمله کاربردی ترین بیل ها به شمار می رود و قابلیت تعویض چکش برای آن وجود دارد. 

گوی تخریب:

در دستگاه برای تخریب ساختمان ، گوی تخریب ابزاری است که از فولاد ساخته شده و به یک جرثقیل متصل شده و از آن آویزان می شود. فرآیند کار بدین صورت است که با عمل ضربه زدن به ساختمان می تواند ساختمان و بنا را تخریب کند. اگر بخواهیم از این ابزار استفاده کنیم باید حتما این کار را در فضای باز انجام دهیم و تخریب داخل ساختمان به وسیله این ابزار شدنی نیست. 

کاتر:

از ابزار کار برای برش مانند برش آسفالت استفاده می شود. بر روی این دستگاه تیغه هایی وجود دارد که به وسیله آن می توان برش های کوچک و بزرگ ایجاد کرد. باید به این نکته توجه داشته باشید که تیغه هایی که برای برش آسفالت بکار می رود با تیغه هایی که برای برش بتن به کار برده می شود متفاوت می باشد. 

ربات تخریب بتن:

بتن از جمله مصالح بسیار سختی است که به راحتی تخریب نمی شود   در دستگاه برای تخریب ساختمان ،   با استفاده از ربات تخریب بتن می توان به تخریب ساختمان های بتنی پرداخت. شرکت های کمی در دنیا هستند که به ساخت این ابزار می پردازند. فرآیند کار ربات تخریب بتن بدین صورت است که در ابتدا بتن ها را به قطعه های بزرگ بتیل کرده و در انتها سنگ دانه های آن را از هم جدا می سازد. برای استفاده از این دستگاه باید در هر شیفت کاری مقدار زیادی آب مصرف کرد. 

برای خرید  بکهو لودر  با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

بات کت:

بات کت ها در دستگاه برای تخریب ساختمان  به زبان دیگر مینی لودر ها ماشین هایی هستند که به تخریب ساختمان های بتنی می پردازند. امروزه برای تخریب ساختمان های بتنی و همچنین آجری و غیره از این ماشین ها استفاده می شود. با به کارگیری از این لودر های کوچک میتوان از بسیاری هزینه های اضافی جلوگیری کرد. سرعت کار با استفاده از این ابزار بسیار بالا بوده و اغلب افراد تمایل به استفاده از آن دارند. همچنین هزینه اجاره این لودر ها نسبت به دیگر ماشین ها مقرون به صرفه می باشد.