در رابطه با فینیشر آسفالت و کاربرد آن باید گفت که ، فینیشر دستگاهی است که از آن برای آسفالت خیابان و اتوبان ها استفاده می شود. این ماشین دارای عملکردی منحصر به فرد است به طوری که آسفالت را دریافت کرده و بتن و مواد دیگر را با ضخامت و عرضی که از قبل برای آن تعیین شده بر روی سطح زمین و مکان هایی مانند جاده ها، پارکینگ ها و غیره پهن می کند و به صورت کاملا صاف و یکدست در می آورد.

این دستگاه یکی از مجهزترین و مدرن ترین دستگاه ها جهت آسفالت کف خیابان ها محسوب می شود و به راحتی عمل آسفالت خیابان ها صورت می گیرد. بعد از اینکه کار فینیشر به پایان می رسد غلطک مواد را به طور کامل بر روی سطح زمین سفت و محکم می کند در ادامه به بررسی فینیشر  آسفالت و کاربرد آن می پردازیم. 

فینیشر آسفالت و کاربرد آن

 در رابطه با فینیشر آسفالت و کاربرد آن باید گفت که فینیشر آسفالت دارای اجزای مختلفی است از جمله مهمترین آنها مخزنی است که در پشت آن قرار دارد و کامیون حمل بار موارد مورد نظر را داخل آن تخلیه می کند. فینیشر موارد دریافت شده را با توجه به برنامه ای که به آن داده شده با ضخامت مشخصی بر روی زمین پهن می کند و به هیچ وجه مواد اضافی و یا کم بر روی سطح مورد نظر قرار نمیگیرد. 

امروزه ماشین فینیشر در انواع و برند های مختلف در بازار وجود دارد ولی اساس کار همه آنها به صورت یکسان می باشد. فینیشر دستگاهی است که می توان گزینه هایی را به کارکرد آن اضافه و یا حذف کرد. 

برای خرید   لودر چرخ لاستیکی  با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

کاربرد دستگاه و یا ماشین  فینیشر

 1. یکی از موارد بررسی در  فینیشر آسفالت و کاربرد آن ، مواد مورد نظر را از کامیون حمل بار دریافت کرد و در مخزن خود نگه داری می کند. 
 2. مخلوط موارد که شامل آسفالت و بتن است را به قسمت انتهای دستگاه انتقال می دهد و این کار توسط پمپ های هیدرولیک انجام می گردد. 
 3. قبل از اینکه ماشین فینیشر کار خود را شروع کند شمشه به وسیله کوره ای که در دستگاه قرار دارد کاملا گرم می شود، تا از سرد شدن آن جلوگیری شود. نکته  ای که در اینجا وجود دارد این است که به هیچ عنوان شمشه نباید در تماس با آسفالت گرم شود. 
 4. آسفالت را بر روی زمین پهن می کن. 
 5. موار آسفالت توسط غلطکی که به دستگاه متصل است بر روی زمین کاملا فیکس می شود. 

توان و قدرت فینیشر ها

 • در بررسی فینیشر آسفالت و کاربرد آن باید گفت که قدرت فینیشر ها با یکدیگر متفاوت می باشد، اما ار بخواهیم به صورت تقریبی بگوییم چیزی حدود 45 تا 180 اسب بخار قدرت دارد. 
 • در رابطه با توان فینیشر آسفالت و کاربرد آن باید گفت که سرعت ماشین فینیشر در یک دقیقه تقریبا 30 متر و در ساعت 15 کیلومتر می باشد. 
 • منظور از ظرفیت دستگاه مقدار آسفالتی است ک دستگاه بر روی سطح زمین در یک ساعت پهن می کند. 
 • عرض کار فینیشرر بستگی به نوع فینیشر دارد و این مورد از ۲٫۵ تا ۹ متر متفاوت است. اما فینیشر هایی نیز وجود دارند که تا 18 متر را می توانند آسفالت کنند. 
 • ضخامت آسفالت توسط دستگاه ۲٫۵ تا ۹ متر متفاوت می باشد. زیرا همانطور که گفتیم شرکت های مختلف دارای محصولات متفاوتی هستند و هر کدام ویژگی خاصی را برای دستگاه فینیشر در نظر گرفته اند ولی به طور کلی مقدار ضخامتی که برای دستگاه فینیشر در نظر گرفته شده 30 میلی متر می باشد و این قابل تنظیم است برخی از دستگاه ها ضخامت بیشتری را در نظر می گیرند و برخی دیگر کمتر. 
 • ابعاد دستگاه نیز بر اساس نوع و برند و شرکت تولید کننده متفاوت می باشد. ولی به طور معمول ۵۷۰۰ میلی‌متر طول، ۳۰۰۰ میلی‌متر عرض و ۲۷۰۰ میلی‌متر ارتفاع می باشد. 

با کاربرد و ویژگی های فینیشر آشنا شدید و تا حدودی به نقش اساسی و مهم آن در صنعت راه سازی و جاده مطلع شدید. حالا در اینجا می خواهیم در مورد انواع فینیشر با شما صحبت کنیم:

برای خرید  بیل مکانیکی با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

انواع فینیشر

در رابطه با فینیشر آسفالت و کاربرد آن باید گفت که فینیشر ها دارای انواع مختلفی می باشند. این دستگاه به دو صورت چرخ لاستیکی وچرخ زنجیری تولید می گردد. در اینجا به معرفی فینیشر آسفالت و کاربردهای آن می پردازیم:

فینیشر چرخ لاستیکی:

ماشین فینیشر چرخ لاستیکی دارای دو چرخ در قسمت عقب می باشد. این چرخ ها در قسمت جلوی اتو واقع شده است. علاوه بر آن دو چرخ کوچک نیز وجود دارد که وظیفه فرمانپذیری این دستگاه را به عهده دارد. این چرخ ها به صورت هیدرولیکی کار می کنند و در زیر مخزن قرار گرفته اند. این چرخ ها دارای کشش گسترده بوده و وزن مورد نظر را به صورت پراکنده تقسیم می کند. لاستیک های فینیشر های چرخ لاستیکی دارای خاصیت ضد حرارتی هستند. 

فینیشر های چرخ زنجیری 

در فینیشر آسفالت و کاربرد آن ، این مدل از فینیشر ها بیشتر برای جاده های خارج از شهر مورد استفاده قرار می گیرد. یعنی در جاده هایی که برای اولین بار آسفالت می شود. دلیل استفاده از این نوع فینیشر ها این است که می تواند در محیط های خارج از شهر مانور بیشتری بدهد. بر خلاف فینیشر های چرخ لاستیکی که فقط برای جاده های داخل شهری مناسب هستند. 

برای آشنایی بیشتر با انواع لودر و کاربرد های آن با هلی خودرو همراه شوید .

قسمت های مهم و اصلی فینیشر

این دستگاه در بین فینیشر آسفالت و کاربرد آن ،  دارای دو قسمت مهم و اصلی به نام کشش و شمشه می باشد. کشش شامل قسمت هایی مانند مخزن، غلتک، حلزونی و نقاله می باشد. این اجزاء نیرو های مختلفی را برای عملکرد صحیح دستگاه تامین می کنند. قسمت اتو بر روی آسفالت و بتن پخش شده حرکت کرده آن را صاف می نماید. گرمکن آسفالت و قسمت کنترل ضخامت در این بخش قرار دارد. 

برای خرید  بکهو لودر  با کارشناسان ما در هلی خودرو تماس بگیرید .

دیگر کاربرد های فینیشر

 • اگر بخواهیم از دیگر کاربرد های فینیشر را در بین فینیشر آسفالت و کاربرد آن برای شما بگوییم با گفت، یکی از کاربرد های دستگاه فینیشر روکش کردن سطح آسفالت می باشد. با روکش کردن آسفالت می توان به مقاومت آن کمک بیشتری کرد. زیرا آسفالت به مرور زمان در برابر شرایط آب و هوایی دچار فرسایش می شود و این روش بهترین کار است. 
 • به طور کلی در رابطه با فینیشر آسفالت و کاربرد آن  با استفاده از دستگاه فینیشر می توان مقاومت آسفالت را در برابر فشار های بسیار سنگینی که در اثر رفت و آمد ماشین های سنگین ایجاد می شود را بیشتر کرد. 
 • در بررسی فینیشر آسفالت و کاربرد آن باید گفت که با کاربرد فینیشر می توان ترک ها و شکستگی ها را از سطح آسفالت کاهش داد. 
 • با استفاده و کاربرد فینیشر می توان زیرساخت محکم تری برای جاده ایجاد کرد تا در برابر فشار ها و عوامل خارجی مقاومت بیشتری داشته باشد.